fantasta.pl > Archiwum wiadomości
Etap:   
2023-11-06
Premiery Wydawnictwa MAG
ikona wiadomości
Nakładem Wydawnictwa MAG swoje premiery miały pozycje:

- Słoneczny mąż, Brandon Sanderson - Przed laty miał towarzyszy broni i sprawę, w którą wierzył, ale teraz mężczyzna, który przedstawia się jako Nomad, cały czas ucieka. Gdy nieubłagana Nocna Brygada zbliża się za bardzo, musi skakać ze świata na świat wewnątrz cosmere, aż ląduje na kolejnej planecie i natychmiast wikła się w konflikt między tyranem a buntownikami, którzy chcą jedynie uniknąć przemiany w bezmyślnych niewolników – a przez cały czas zagraża im wschód słońca, którego gorąco stopi nawet skały. Czy Nomadowi, pozbawionemu znajomości miejscowego języka, uda się odnaleźć drogę wśród konfliktu i zgromadzić dość mocy, by opuścić świat, zanim jego umysł lub ciało zapłacą najwyższą cenę?

- Okruchy Jadeitu. Szlifierz z Janloonu, Fonda Lee -
Fonda Lee wraca do świata popularnej Sagi o zielonych kościach w czterech prequelowych opowiadaniach, opowiadających o młodych latach członków rodzin Kaulów i Aytów, a także w nowej, niezależnej noweli...

- Nieśmiertelne pragnienia (w 2 odsłonach), Chloe Gong - Bestsellerowa autorka New York Timesa Chloe Gong debiutuje ze swoją pierwszą epicką powieścią fantasy dla dorosłych. Inspirowane „Antoniuszem i Kleopatrą" Szekspira „Nieśmiertelne pragnienia" to opowieść o unurzanej we krwi walce o władzę i miłości zrodzonej w samym środku krwawych igrzysk, w których aby zwyciężyć, trzeba przetrwać...

Książki zostały objęte patronem medialnym naszego portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-11-03
Agla: Alef - recenzja
ikona wiadomości
Z pewnością każdy z nas oczekiwał w tym roku na tę jedną, jedyną upragnioną premierę, po której obiecywał sobie więcej niż wiele. Dla mnie takim tytułem była powieść Radka Radka pt. Agla. Aurora, stanowiąca kontynuację wydanej przed ponad rokiem książki Agla. Alef. I dziś wiem, że nie pomyliłam się w swoim wyborze.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-10-30
Biada Babilonowi - recenzja
ikona wiadomości
Bardzo cenię serię Wehikuł czasu REBIS-u, w ramach której publikowane są nowe wydania największych dzieł literackiego science fiction. Cenię tę serię również za to, że przybliża nam książki, które nie ukazały się dotąd w naszym kraju, a zyskały już na świecie miano kultowych. Dokładnie tak ma się rzecz z postapokaliptyczną powieścią Pata Franka pt. Biada Babilonowi.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-10-06
Epoka wojny - premiera
ikona wiadomości
Nakładem wydawnictwa MAG ukazał się trzeci tom cyklu Michaela J. Sullivana - Epoka wojny.

Kruchy sojusz ludzi z fhrejskimi renegatami lada moment zostanie poddany decydującej próbie. Tylko żelazna wola Persefony powstrzymuje ludzkie klany od popadnięcia w konflikt. Tymczasem aroganccy Fhrejowie niechętnie podporządkowują się swemu przywódcy, Nyphronowi, który pragnie zrealizować własne niegodziwe cele, zawierając pozbawione miłości małżeństwo. Ceną będzie zdradzenie osoby, którą Persefona kocha najbardziej na świecie: Raithe'a, Zabójcy Bogów.
Podczas gdy władca Fhrejów gromadzi armię i zwołuje magów, aby zadać miażdżący cios rebeliantom, istniejące więzi lojalności stają pod znakiem zapytania, a nowe spiski grożą zniweczeniem wszystkiego, co osiągnęła Persefona. W najciemniejszej godzinie, gdy niemal zabrakło nadziei, objawią się nowi herosi... lecz jakim straszliwym kosztem?


Książka została objęta patronatem medialnym naszego portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-09-29
MAG-owe premiery
ikona wiadomości
Od dzisiaj w sprzedaży detalicznej dostępne są następujące książki wydane nakładem Wydawnictwa MAG:

- Ślepowidzenie, Peter Watts - „»Ślepowidzenie« w genialny sposób na nowo definiuje historię o pierwszym kontakcie. U Petera Wattsa obcy nie są ani cudacznie przebranymi ludźmi, ani kompletnie niezrozumiałymi czarnymi monolitami – są czymś nowym, o wiele bardziej bulwersującym, zmuszającym nas do wyciągnięcia dość nieprzyjemnych wniosków co do natury świadomości. Gdy przestaniesz o tym myśleć, poczujesz ciarki na plecach! Gorąco polecam – to chyba najlepsza twarda s.f. z roku 2006”. – Charles Stross
„Peter Watts podejmuje główne mity opowieści o pierwszym kontakcie i roznosi je na strzępy. Powstaje wstrząsająca i hipnotyzująca powieść, popis talentu pełen prowokujących i niepokojących pomysłów. To prawdziwa rzadkość – książka mająca potencjał do skierowania na nowe tory całego gatunku literackiego”. – Karl Schroeder


- Każde serce to wrota. Patyki i kości, Seanan McGuire - Pierwsze dwie książki cyklu Zbłąkane dzieci Seanan McGuire. Dołączcie do uczniów Eleanor i przejdźcie przez drzwi do światów niebezpiecznych i zarazem niezwykłych.
Dzieci zawsze znikają w sprzyjających okolicznościach: wślizgują się w mrok panujący pod łóżkiem albo w głębi szafy, wpadają do króliczych nor albo do starych studni i wychodzą z nich... gdzieś indziej. Ale magiczne krainy nie potrzebują nadmiaru cudownych dzieci.
Poznajcie Nancy wyrzuconą z jej świata przez Pana Umarłych. Poznajcie Jack i Jill, adoptowane przez potwora z Wrzosowisk.


- Noc noży, Ian Cameron Esslemont - Imperium zawdzięcza mu nazwę, ale obecnie miasto Malaz jest jedynie sennym, prowincjonalnym portem. Nadeszła jednak noc, gdy mieszkańcy zabarykadowali drzwi i zamknęli szczelnie okiennice. Księżyc Cienia, który zdarza się raz na pokolenie, przyniósł ze sobą demoniczne ogary i inne, jeszcze groźniejsze istoty.
Z ową nocą wiąże się również proroctwo zapowiadające powrót zaginionego od kilku lat cesarza Kellanveda. Gdy różne frakcje walczą o tron imperium, Księżyc Cienia sprowadza na wyspę znacznie bardziej obcą i starożytną siłę, pragnącą zdobyć ją szturmem. To starcie rozstrzygnie o losach Malazu i całego świata.


Książki zostały objęte patronem medialnym naszego portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-09-27
Dziedzictwo Jadeitu - premiera
ikona wiadomości
Nakładem wydawnictwa MAG ukazał się trzeci tom cyklu Fondy Lee - Dziedzictwo Jadeitu.

W Dziedzictwie jadeitu, niezwykle wciągającym ostatnim tomie Sagi zielonych kości, rodzeństwo Kaulów walczy z konkurencyjnych klanami o honor oraz władzę nad metropolią inspirowaną miastami Azji Wschodniej.
Jadeit, tajemnicza magiczna substancja, ongiś dostępna wyłącznie dla wojowników zielonej kości z Kekonu, budzi obecnie zainteresowanie na całym świecie. Wszyscy pożądają niezwykłych możliwości, jakie daje – od tradycyjne zainteresowanych takimi sprawami rządów, najemników i królów zbrodni, aż po nowych uczestników tej gry, takich jak lekarze, sportowcy i studia filmowe. Walka o jadeit toczy się na wielu frontach i staje się coraz bardziej krwawa. Rodzina Kaulów nigdy już nie będzie taka sama.
Zmęczeni wojną i licznymi tragediami Kaulowie muszą się borykać z resentymentami i starymi ranami. Ich przeciwnicy stają się coraz potężniejsi, a krajowi zagrażają walki frakcyjne oraz cudzoziemskie wpływy. Klan musi się nauczyć odróżniać przyjaciół od wrogów, zapomnieć o dawnych rywalizacjach i być gotowy na straszliwe poświęcenia… ale niezniszczalne więzy krwi i lojalności mogą nie wystarczyć, by ocalić klany zielonych kości oraz kraj, którego przysięgły bronić.


Książka została objęta patronatem medialnym naszego portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-09-26
Biada Babilonowi - premiera
ikona wiadomości
W księgarniach nakładem wydawnictwa Rebis w serii wydawniczej Wehikuł czasu ukazała się powieść Pata Franka - Biada Babilonowi.

"Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!” Ta pochodząca z Apokalipsy św. Jana zapowiedź końca świata się spełnia. Wybucha wojna atomowa między USA a ZSRS, sowieckie głowice jądrowe niszczą najważniejsze amerykańskie miasta i bazy wojskowe, a dziesiątki milionów Amerykanów giną. Ludzie pozostali przy życiu muszą zmagać się z głodem, chorobami, promieniowaniem i codzienną brutalnością. Mimo to niewielka społeczność Fort Repose, nadrzecznego miasteczka w środkowej Florydzie, wierzy, że warto walczyć o coś więcej niż tylko o przetrwanie. Są przekonani, że wszystkie problemy da się rozwiązać dzięki odwadze, ciężkiej pracy, determinacji, dobrej woli i wierze w człowieka…

Książka została objęta patronem medialnym naszego portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-09-18
Epoka mitu - recenzja
ikona wiadomości
Zacznę nietypowo. Dałem się złapać jak kompletnie losowy czytelnik, który sięgnął po książkę głównie dlatego, że wpadła mu w oko okładka. Tak, wiem, nie wypada, to niepoważne, w ogóle jak tak można. Ano, zdarzyło się. Nie czytałem klasycznej fantasy od dłuższego czasu, nabrałem więc ochoty na jakiś tytuł w tej konwencji… i dokładnie wtedy mój wzrok padł na zapowiedź kontynuacji omawianej tu Epoki mitu Michaela J. Sullivana. Sprawdziłem opis wcześniejszej odsłony cyklu i okładkę autorstwa Dominika Brońka i już wiedziałem, że chcę to przeczytać. Zarówno samemu artyście, jak i osobie, która podjęła decyzję o zleceniu mu pracy nad oprawą graficzną tej książki, należy się premia – udała im się bowiem trudna sztuka nadziania na wizualny haczyk kogoś, kogo nabić nań niezwykle trudno.

Zapraszamy do lektury recenzji Macieja Rybickiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-08-30
Oszczędnego czarodzieja poradnik przetrwania w średniowiecznej Anglii - recenzja
ikona wiadomości
Brandon Sanderson od wielu lat konsekwentnie buduje pozycję na rynku szeroko rozumianej fantastyki. Udało się mu stworzyć bogate uniwersa rządzące się swoimi prawami, wykreować bohaterów, którym mogliby kibicować czytelnicy, oraz, co chyba najważniejsze, opowiedzieć intrygujące historie. Sprawnie porusza się zarówno na terytorium fantasy, jak i powieści młodzieżowych. Stosunkowo szybko zdobył sympatię i zaufanie czytelników oraz uznanie środowiska (dwie nagrody Hugo). Stworzył kilka rozbudowanych cykli składających się z mniej lub bardziej opasłych tomów, szereg krótszych, pojedynczych tekstów, zamknął cykl Koło czasu, gdy jego autor Robert Jordan przeniósł się na tamten świat.

Zapraszamy do lektury recenzji Tomasza Fijałkowskiego.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-08-24
Bez przypadku - recenzja
ikona wiadomości
Rafał Kosik i uniwersum Cyberpunka 2077 – to musiało się udać! Ceniony autor został zaproszony do stworzenia powieści osadzonej w świecie popularnej gry wideo, w którym przemoc, modyfikacje ciała i degradacja człowieczeństwa są czymś naturalnym. I tak powstał Cyberpunk 2077. Bez przypadku, czyli ponad 450 stron znakomitej rozrywki spod znaku mocnego science fiction.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-08-08
Jedyni dobrzy Indianie - recenzja
ikona wiadomości
Horror to gatunek literacki, który zdaniem wielu krytyków i czytelników przeżywa obecnie kryzys. Oczywiście co jakiś czas pojawiają się zwracające uwagę powieści, ale znacznie częściej trafiają się słabe – by nie powiedzieć fatalne – historie o wampirach, potworach, duchach i psychopatycznych mordercach. Tym razem mam jednak przyjemność opowiedzieć o książce należącej do tej pierwszej kategorii – powieści Stephena Grahama Jonesa pt. Jedyni dobrzy Indianie, która nie tylko zaskakuje, ale i niesie ważne przesłanie.

Zapraszamy do lektury recenzji Urszuli Janiszyn.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-08-08
Bill, bohater galaktyki - premiera
ikona wiadomości
W księgarniach nakładem wydawnictwa Rebis w serii wydawniczej Wehikuł czasu ukazała się powieść Harry’ego Harrisona - Bill, bohater galaktyki.

Bill jest prostym chłopakiem mieszkającym na rolniczej planecie Phigerinadon II, położonej na totalnym zadupiu galaktyki. Jego największym życiowym marzeniem jest zostać operatorem mechanicznych roztrząsaczy obornika. Niestety tak się akurat składa, że ludzie prowadzą w tym czasie wojnę z Chingerami, którzy - jak głosi patriotyczna propaganda - są rasą ogromnych i krwiożerczych jaszczurek. Bill, umięśniony i niezbyt rozgarnięty byczek, idealnie nadaje się na żołnierza, więc zostaje podstępem wcielony do cesarskiej armii. Trafia do obozu szkoleniowego Lew Trocki, pod komendę okrutnego sierżanta Kostuchy Dranga, który zamierza pozbawić go wszelkich ludzkich cech i zamienić w maszynę do zabijania.

Książka została objęta patronem medialnym naszego portalu.
więcej »
Liczba komentarzy:
2023-07-31
Władca dżinnów - recenzja
ikona wiadomości
Ostatnimi czasy Phenderson Djèlí Clark bierze szturmem polski rynek wydawniczy. Ledwie dwa tygodnie po wydaniu Ring Shout Wydawnictwo MAG zaproponowało kolejne dwie pozycje jego autorstwa, tym razem dzielące ten sam świat przedstawiony: zbiorek Martwy dżinn w Kairze i inne opowiadania, a także stanowiącą jego bezpośrednią kontynuację debiutancką powieść Władca dżinnów. Wracamy więc do przesyconego magią Kairu w początkach XX wieku i do znanej z wcześniejszych tekstów Fatmy el-Szarawi – agentki egipskiego Ministerstwa Alchemii, Uroków i Istot Nadprzyrodzonych. Tym razem staje ona przed ogromnym wyzwaniem rozwikłania zagadki morderstw, których sprawca podaje się za Al-Dżahiza – tego samego, który dziesięciolecia wcześniej otworzył przejście między światami.

Zapraszamy do lektury recenzji Macieja Rybickiego.
więcej »
Liczba komentarzy: