fantasta.pl > Artykuł
Etap:   

Klasyka literatury, którą musisz posiadać w domowej biblioteczce

Literatura to bardzo wiele różnorodnych tytułów, dlatego często dzielona jest na podkategorie. W ramach literatury może pojawić się nie tylko klasyka literatury polskiej i zagranicznej, ale również powieści faktu, dramatu, reportaże, treści związane z hobby, a także powieści historyczne, wiersze, kryminały, dokumenty oraz wiele, wiele innych.

Każdy zapalony mól książkowy posiada listę książek, z którymi chce się zapoznać. Zwykle są to najnowsze pozycje znanych autorów, jednak często czytelnicy poszerzają swoje biblioteczki także o absolutną klasykę, do której warto cyklicznie wracać, aby przypomnieć sobie wyjątkowe emocje, które budzi.

Co warto przeczytać?

Jeżeli szukasz ciekawej książki, sprawdź którąś z naszych propozycji. Poniżej znajduje się lista utworów, które zaciekawią każdego czytelnika i pozwolą spędzić pasjonującą chwilę w towarzystwie naprawdę dobrej literatury.

Na początek przypominamy absolutną klasykę, o której istnieniu niestety zapominamy zaraz po zakończeniu etapu edukacji szkolnej.

Z kategorii „warto sobie przypomnieć” proponujemy 4 tytuły, które każdy czytelnik powinien posiadać w swoim domu:

 1. „Pan Tadeusz” Mickiewicz Adam
 2. „Krzyżacy” Sienkiewicz Henryk
 3. „Chłopi” Reymont Władysław
 4. „Lalka” Prus Bolesław

Literatura to także szereg innych i nie mniej znanych utworów. Wśród szczególnie ciekawych pozycji, które pozwolą spędzić wartościowo czas, znajdziemy takie książki, jak:

 1. „Harda” Cherezińska Elżbieta
 2. „Królowa” Cherezińska Elżbieta
 3. „Świt, który nie nadszedł” Mróz Remigiusz
 4. „Behawiorysta” Mróz Remigiusz
 5. „Pan Lodowego Ogrodu” ( tom 1-4 ) Grzędowicz Jarosław
 6. „Oko jelenia” (seria w 7 tomach ) Pilipiuk Andrzej
 7. „Apartus” Pilipiuk Andrzej
 8. „Litr ciekłego ołowiu” Pilipiuk Andrzej
 9. „Zakręty losu” ( pakiet 4 tomów ) Lingas-Łoniewska Agnieszka
 10. „Floryda stor” Nepomucka Krystyna
 11. „Bohaterowie są zmęczeni” Nurowska Maria
 12. „Anders” Nurowska Maria
 13. „Maminsynek” Socha Natasza
 14. „Przypadki pani Eustaszyny” Ulatowska Maria
 15. „Wiek krwi” Wołoszański Bogusław

Spis ten to świetna „ściąga” dla każdego, kto nie wie, co warto przeczytać. W skład powyższej listy wchodzą treści odpowiednie zarówno dla młodego, jak i starszego odbiorcy. Kilkanaście doskonałych pozycji pozwoli w pełni kreatywny sposób wypełnić jesienno-zimowe wieczory. Każdą z wymienionych książek kupisz w księgarni internetowej LoveBooks w zaskakująco niskich cenach! Sprawdź i przekonaj się, że tanie książki naprawdę istnieją!