fantasta.pl > Artykuł
Etap:   

Gdzie znajdziemy informacje, jak rozliczyć pit online

Rozliczanie pit online jest coraz popularniejsza formą składania rocznych zeznań podatkowych. Jeśli nie wiemy, jak rozliczyć pit online, potrzebne informacje najłatwiej znaleźć w internecie

Resort finansów zachęca podatników do rozliczeń przez internet wprowadzając nowe rozwiązania i ułatwienia jak np. wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR).

Na stronach internetowych Ministerstwa Finansów znajdziemy szczegółowe instrukcje, jak rozliczyć pity korzystając ze środków komunikacji elektronicznej, jak je prawidłowo wypełniać i wysyłać do urzędów skarbowych. Znajdziemy tam instrukcje poszczególnych aplikacji, dokładne instrukcje dla podatników, którzy chcą skorzystać z interaktywnych druków deklaracji.

Pytania najczęściej stawiane przez podatników posłużyły do stworzenia strony ze sformułowanymi już odpowiedziami, które niewątpliwie pomagającymi osobom szukającym odpowiedzi na pytanie; jak rozliczyć pit online?

Pomoc możemy uzyskać również wysyłając maila z zapytaniem dotyczącym problemu, jak rozliczyć pit online, na adres portalu info.e-deklaracje@mf.gov.pl.

Podobne podpowiedzi znajdziemy na internetowych stronach z programami do rozliczania pit. Każdy program zawiera szczegółowe instrukcje prowadzące podatnika przez cały proces wypełniania deklaracji i załączników, podpisywania oraz wysyłania deklaracji podatkowych. Informacje dotyczą nie tylko spraw technicznych. Możemy też uzyskać pomoc w zakresie ulg podatkowych i odliczeń. W bazie wiedzy znajdziemy odpowiedzi na wiele pytań. Interesujące artykuły przybliżą nam tematy związane z podatkami.

W rozliczeniu pit online mogą pomóc organizacje pożytku publicznego, które zachęcają do przekazania na ich rzecz 1% naszego podatku. Na własnych stronach w internecie zamieszczają instrukcje, jak rozliczyć pit online i podać w nich numer KRS organizacji.

Rozliczanie pit przez internet dostępne jest również w urzędach skarbowych, gdzie urzędnicy nie tylko odpowiadają na pytania, jak rozliczyć pit online, ale w szczególnych przypadkach i wyznaczonych terminach służą pomocą w samym procesie wypełniania i przesyłaniu zeznań podatkowych.